Reiki ریکی چیست؟ آیا ریکی انرژی درمانی است؟

ریکی چیست؟ آیا ریکی انرژی درمانی است؟

 • نویسنده : مدرسه ریکی
 • . 9 آبان 1400

  ریکی چیست
  ریگی چیست؟ ریکی بسیار فراتر از درمان جسم عمل می کند. ریکی جسم، دهن و روح را شفا می بخشد.
 • 29 نمایش

ریکی چیست؟
تکنیکی ژاپنی است، که برای کاهش استرس،‌ دستیابی به آرامش و در نتیجه شفا،‌ استفاده می شود. همچنین تکنیکی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند است. هرکسی به آسانی می‌تواند،‌ آن را فراگیرد.

ریکی چیست؟
واژه « ری » به معنای کل و « کی » به معنای نیروی زندگی یا انرژی حیات. « ریکی » نوع خاصی از « کی » است که به وسیله آگاهی الهی هدایت می‌شود. « ریکی » انرژی حیات تحت هدایت الهی است.

هدف ریکی فقط درمان بیماری نیست. بلکه اصلاح ذهن است. ریکی بسیار فراتر از درمان جسم عمل می کند. ریکی در لایه های عمیق تر آگاهی انسان تاثیر می‌گذارد. ریکی به ما کمک می‌دهد بدن و ذهنی سالم داشته باشیم، و از زندگی توام با شادکامی بهره‌مند گردیم.

 

ریکی تکنیکی در دسترس ضعیف ترین افراد جامعه

دکتر اسویی در یکی از کلاس های درس اش با این سوال مواجه می شود: که مسیح گفته است “این قدرت شفاگری من را ضعیف ترین شما هم دارید” شاگرد کلاس از اسویی می پرسد پس چرا ما این قدرت را نداریم؟ و اسویی سال ها برای پیدا کردن قدرتی که ضعیف ترین آدم های جامعه هم بتوانند، بدون هیچ پیش شرطی از آن استفاده کنند جستجو کرد .در داستان زندگی ایشان خواهید خواند که چگونه به آن دست یافتند.

اینکه ریکی معرفی شده از سوی استاد اسویی بر اساس چه داستانی مورد جستجو قرار گرفت بسیار مهم است مبادا برای دادن ریکی به دیگران پیش شرط های سنگین روزه غذا و سکوت و مراقبه های آنچنانی بگذاریم. کسی که ریکی را می گیرد یا به مرحله استادی ریکی می رسد در صورتی که مراحل یادگیری این تکنیک را بدون این پیش شرط ها طی کرده باشد مدعی مقدس بودن معلم معنوی بودن و من رسیده ام و برایش زحمت کشیده ام و دیگران نکشیده اند، نخواهد بود. ریکی مذهب نیست!

اصول اولیه ریکی ( ۵ اصل ریکی )

دکتر اسویی هنگامی که مشغول حمایت فقرای توکیو ژاپن بود، متوجه شد آنها که شفا پیدا کرده و دنبال کسب و کاری رفته بودند. اما دوباره برای گدایی آمده اند. ایشان متوجه شد، Reiki ریکی به تنهایی برای حمایت از آنها کافی نیست. دکتر اسویی ۵ اصل امپراطور میجی را برای شاگردان اش به یادگار گذاشت. تا پیوسته در کنار Reiki ریکی آنها را مورد توجه و یادآوری خود قرار بدهند.

۵ اصل Reiki ریکی اسویی :

 1. فقط برای امروز نگران نیستم
 2. فقط برای امروز خشمگین نیستم
 3. فقط برای امروز کارم را صادقانه انجام می دهم
 4. فقط برای امروز سپاسگزارم برای همه آنچه که دارم
 5. فقط برای امروز با همسایگانم و همه موجودات زنده مهربان خواهم بود

دو نکته بسیار مهم در آموزش Reiki ریکی

اول اینکه با تکیه بر تاریخچه زندگی استاد اسویی، Reiki ریکی انرژی درمانی نیست!

دوم اینکه با تکیه بر تاریخچه زندگی استاد اسویی، Reiki ریکی به تنهایی کافی نیست!

Reiki ریکی ابزاری بسیار پرقدرت، لطیف و بدون ضرر است که می توان از آن در همه مسایل شخصی و اجتماعی زندگی استفاده کرد اما از آن برای مقاصد شخصی نمی توان استفاده کرد که ریکی حتی نیت و نگاه ما را به مسایل شخصی مان و نحوه شفای آنها اصلاح می نماید.

ریکی چگونه کار می کند

مدرسه ریکی آرامش در طوفان

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *