مراحل آموزش ریکی

مراحل آموزش ریکی
مراحل آموزش ریکی

مراحل آموزش ریکی چیست؟

Reiki ریکی چند مرحله دارد و چه مدت زمان می برد؟

مراحل آموزش ریکی سه مرحله است. مطالب کامل تر در لینک های این متن قابل دسترسی است. خواندن آنها برای تان جذاب و آموزنده خواهد بود.

ریکی مرحله اول استاد اسویی

اولین مرحله از مراحل آموزش ریکی، ریکی مرحله اول است. بهتر است فاصله زمانی ریکی Reiki مرحله اول تا دوم حداقل ۶۰ روز باشد. این فاصله برای انجام تمرین ها و مراقبه های ریکی Reik در نظر گرفته شده است. در این مرحله اولین همسویی ریکی و مراقبه استاندارد آن آموزش داده می شود. مراقبه خوددرمانی یا پاکسازی ریکی برای ۲۱ روز انجام می شود . در این مدت ارگان های حیاتی بدن با فرکانس جدید زندگی به هماهنگی بیشتری می رسند. بسیاری از چاکراهای کم کار یا دارای انسداد در این مرحله فعال می گردند.
آرامش و صلح درونی از ابتدایی ترین نتایج این دوره است. درپایان دوره مراقبه،‌ بخش دوم آموزش ریکی مرحله اول انجام می‌شود. در این مرحله دادن ریکی به دیگران و شرایط آن آموزش داده میشود.

برای خواندن شرح مفصل تری از محتوای آموزشی مرحله اول ریکی و پاسخ سوالات احتمالی روی این لینک بزنید.

ریکی مرحله اول اسویی

ریکی مرحله دوم استاد اسویی ریکی از راه دور

فاصله زمانی ریکی مرحله دوم و استادی Reiki ریکی نیز حداقل ۶۰ روز است. این مدت زمانی است که تمرین ها و مراقبه های Reiki ریکی با سمبل های ریکی انجام می شود. در ریکی مرحله دوم با سمبل های قدرت، ذهنی احساسی و راه دور آشنا خواهید شد.
در این مرحله مباحث شنیدنی در خصوص نحوه انتقال انرژی از راه دور مطرح می گردد:
آیا انرژی به سرعت نور منتقل می گردد؟
آیا سلول به سلول منتقل می گردد؟
آیا سیستم تلقینی است که چیزی منتقل نمی گردد، و صرفا رابطه ذهنی بین فرستنده و گیرنده است؟

انواع ذهنیت های رایج مطرح و نقد می گردند. این نظریه محور آموزش مان قرار می گیرد، که هر پدیده ای در آن واحد که اینجا حضور دارد در تمامی هستی حضور دارد.

آنجا که یک پدیده متجلی می گردد، مرکز تمرکز انرژی های آن پدیده است. با تکیه بر این نظریه، نگاهی بسیار متفاوت در خصوص نحوه ارسال انرژی از راه دور آموزش داده می‌شود.

برای خواندن شرح مفصل تری از محتوای آموزشی مرحله دوم ریکی، روی این لینک بزنید.

ریکی مرحله دوم استاد اسویی

ریکی مرحله سوم ریکی استادی

و سومین مرحله ریکی  Reiki ریکی استادی است. در این مرحله با سمبل استادی ریکی، تکنیک شفای استادی و روش های آموزش ریکی و همسویی آشنا می شویم.

این مرحله را ویلیام لی رند   به Reiki ریکی اضافه کرده است. با عنوان Reiki ریکی پیشرفته که اصطلاحا Reiki ریکی مرحله سوم نیز نامیده می شود. به این ترتیب می توان گفت ریکی از شروع تا استادی ۴ مرحله دارد.

ریکی پیشرفته، شبکه کریستال ریکی، جراحی با ریکی

پس از گذراندن مرحله دوم ریکی، علاقمندان به کار درمانی با انرژی، این مرحله را نیز می گذرانند. ویلیام لی رند روش جراحی روحی روانی را از کاهنی در هاوایی می آموزد. آن را با ریکی می آمیزد و به روشی با عنوان جراحی روحی روانی توسط ریکی تبدیل می گردد.
در این مرحله با سمبل دیگری آشنا می شوید. مراقبه حرکتی و کار با شبکه کریستال ریکی در این مرحله آموزش داده می شود.

برای خواندن شرح مفصل تری از محتوای آموزشی مرحله سوم ریکی، روی این لینک بزنید.

ریکی مرحله سوم یا ریکی پیشرفته

 

چگونه معلم ریکی را انتخاب کنم؟

تجربه نشان داده است میزان پذیرش نسبت به معلم، در میزان برقرار شدن ارتباط احساسی و ذهنی با ریکی بسیار موثر است. همچنین هر معلمی منابع درسی را بر اساس سلیقه و تجربه و گویش شخصی ارایه می کند. این مورد نیر در تعیین ذایقه شاگردان می تواند موثر باشد. پس برای انتخاب معلم ریکی،‌ جستجو کنید،‌ مطالب سایتها و معلمین مختلف ریکی را بخوانید و سپس معلمتان را انتخاب کنید.
ویلیام لی رند نیز چنین توصیه می کند: در سمینارهای معرفی اساتید ریکی شرکت کنید. معلمی را انتخاب کنید که احساس نزدیک تری با او دارید.ودر صورت لزوم می توانید دو یا سه کلاس را تجربه کنید تا معلم تان را بیابید.

صفحه اول

این را به اشتراک بگذارید!